Параметрично моделиране с GRASSHOPPER 3D + ARCHICAD /курс за архитекти – проектанти/

Целева група

Подходящ за архитекти – проектанти със средно и напреднало ниво на владеене на Archicad, които са вече запознати с основните инструменти за моделирани и документация и искат да надградят своите знания.
Експертите могат да бъдат от типове организации:

  • МСП
  • Малки дружества със средна пазарна капитализация (Small Mid-Caps)
  • Организации от публичния сектор за техните неикономически дейности.

Описание

Целта е да се научи как да се използва Grasshopper за по-сложни дизайнерски процеси и да се улесни визуализацията, анализа и оптимизацията на проекти в Archicad. Този вид курс може да помогне на професионалистите да разширят своите умения, като им предостави инструменти за по-ефективно и иновативно проектиране на сгради.

Минимални образователни изисквания за участие в обучението

Минимално образователно ниво – висше образаование специалност „Архитектура“

Професионален опит в използване на Archicad  – 6 месеца.


40 часа

Обучението се провежда в Учебният център на ЕЦИХ

Курсът е с продължителност 10 дни, като се провежда 2-3 пъти през работната седмица, като занятията започват от 09:00 до 13:00 (4 часа) – обща продъжлителност 3-4 седмици.

Модул 1: Автоматизация в архитектурата - въведение в изчислителен, параметричен и генеративен дизайн (computational vs parametric vs generative design)

Модул 2. Запознанство и работа с "Archicad tool" в Grasshopper:

Модул 3. Упражнение 1 - създаване на параметрична сграда в Архикад, като формата се определя от "live" алгоритъм в Grasshopper. Позволява бързо тестване на различни варианти за визия, смятане на количества материали, спецификации на врати/прозорци.

Модул 4. Упражнение 2 - създаване на параметрична стена от индивидуални тухли с ориентация и позиция спрямо зададен "live" алгоритъм в Grasshopper. Тестване на различни вариации, извличане на информация (чертеж,спецификация и др.) от Архикад.

Модул 5. Упражнение 3 - създаване на параметрична фасада с Lunchbox, работа с "точки на привличане" (attrctors), тестване на различни варианти. Създаване на спецификация на отделните фасадни елементи в Архикад.

Модул 6. Упражнение 4 - създаване на параметрична фасада тип "Voronoi", работа с "точки на привличане" (attrctors), тестване на различни варианти. Създаване на спецификация на отделните фасадни елементи в Архикад.

Модул 7. Упражнение 5 - Генеративен дизайн - работа с Galapagos за оптимизация на проектния процес.

Добавяне към календар

Други обучения